Zelenina - mléčně kvašená (pickles), glazovaná atd.

Fermentovanou zeleninu znaly již naše prababičky. O jejím významu v našem stravování nepochybují ani přední čeští odborníci na výživu, ani lékaři. Má blahodárné účinky na naše zdraví, dodává našemu tělu tolik potřebné bakterie, které zdravě osídlují naše střeva. Jak je již obecně známo: zdraví začíná ve střevech, proto je víc než vhodné tuto oblast posilovat a mléčně kvašenou zeleninu používat v malém množství každý den. Posílíte a upevníte tím své zdraví. Nemusíte kupovat drahá probiotika, postačí vám tyto ingredience:

Zelí, mrkev a cibuli nastrouháme na tenké plátky. Množství záleží na vás. Největší podíl je zelí, poté je podíl mrkev a nejmenší podíl je cibule. Pro představu uvádíme přibližný poměr, který dáváme do 3 litrového kameninového hrnce.  Zelí a mrkev zvážíme, přidáme 1% soli a důkladně promačkáme, až zelí pustí šťávu. Přidáme cibuli, promícháme a pěchujeme do kameninového hrnce, tzv. kvašáku, nebo sklenice. Zelenina by měla být ponořena ve vodě po celou dobu kvašení. To ve sklenici zajistíme např. speciálně zakoupeným pérem (cca 50 Kč) nebo ve větší sklenici vloženým talířkem s očištěným kamenem. Sklenici přikryjeme igelitovým sáčkem, do kterého propícháme vidličkou dírky. Takto necháme zeleninu kvasit 4 dny v temnu při pokojové teplotě. Poté zkvašenou zeleninu přendáme do klasických sklenic se zavařovacím víčkem, vodu v žádném případě nevyléváme, obsahuje ty nejcennější látky. Zelenina vydrží takto v lednici po dobu několika měsíců.

Další možné kombinace pro kvašení:

Sůl mořská jemná 1 kg COUNTRY LIFE 6543

Sůl mořská jemná 1 kg COUNTRY LIFE

Mořská jemná sůl neobsahuje žádné chemikálie ani aditiva. V přírodě se vyskytuje přirozeně v mořské vodě a získává se odpařováním na slunci. Vhodná k ochucení pokrmů, lze ji ale využít i pro přípravu přírodního peelingu nebo jako dekoraci. Zelenina - mléčně kvašená (pickles), glazovaná atd.

skladem

39,-
33,91

Vaříme s Vámi


Vaříme s VámiZelenina - mléčně kvašená (pickles), glazovaná atd. - Zelenina - mléčně kvašená (pickles), glazovaná atd. zdravý životní styl, bez lepku recepty, rychlé pečení,