Naše značky

Zdravá výživa

Country Life

Společnost Country Life, s. r. o. je nejdéle působící společností na trhu zdravé výživy a biopotravin v Česku. Byla založena v roce 1991 a její činnost se zaměřuje nejen na obchod se zdravou výživou a biopotravinami, ale také na propagaci zdravého životního stylu, ekologicky šetrného zemědělství a ekologického chování na straně spotřeby. Ve všech těchto oblastech se snaží o osvětu formou informační a vzdělávací činnosti:

Potraviny značky Country Life poznáte podle originálního obalu, na jehož přední straně najdete nejen název produktu, ale také tipy na jeho použití a případně značku BIO, na zadní straně pak kromě návodu na přípravu najdete QR kód, přes který si můžete stáhnout další recepty.

Amylon

Tradice ryze české škrobárenské společnosti sahá až do konce 19. století, kdy se Christian Pešek pustil do průmyslového zpracovávání brambor. Samotná firma Amylon byla založena v roce 1912, kdy došlo k fúzi škrobáren v Nížkově a Přibyslavi, přežila období zestátnění a následné privatizace a dnes má tedy více než stoletou historii. V současnosti má Amylon dva výrobní podniky na Vysočině – v Havlíčkově Brodě a v Ronově nad Sázavou.

Amylon, a.s., je tradiční výrobce kvalitních průmyslových a balených potravinářských výrobků, který působí na celoevropském trhu. Společnost Amylon zpracovává škrob z brambor, kukuřice a pšenice, ze kterého vyrábí pudingy, knedlíky, kaše, zahušťovadla, palačinky, bramboráky, kypřící prášky a mnoho dalších produktů. Vstupní suroviny používá jednak vlastní a jednak od českých zemědělců, nejčastěji přímo z Vysočiny.

Filozofií společnosti je spokojený zákazník, zejména tedy zákaznice, moderní žena, která se ráda stará o sebe a svoji rodinu a v rámci toho chce připravovat chutná jídla, která jí nezaberou mnoho času, a také svou jednoduchou přípravou odpovídají tradiční, ale moderně pojaté kuchyni.

Od roku 2011 se společnost Amylon, a. s. rozhodla jít také cestou šetrného ekologického zemědělství a začala vyrábět také řadu BIO a bezlepkových produktů. Tímto krokem se přiblížila zákazníkům, kteří mají zájem kupovat čerstvé, chutné a autentické potraviny, a přitom chtějí respektovat přirozené přírodní cykly. Cílem je připravovat chutné pokrmy a pomocníky do domácnosti tak, tak aby splňovaly nejen vysoké nároky moderní stravy, ale také aby chutnaly a inspirovaly.

Amaizin

Nizozemská značka Amaizin se zaměřuje na výrobu exotických produktů výhradně v biokvalitě. Své lokální producenty vstupních suroviny si pečlivě vybírá, při samotné výrobě se inspiruje tradičními recepturami pocházejícími ze zemí mezi Mexikem a Srí Lankou.

V nabídce značky Amaizin najdeme výrobky z kokosového mléka, bezlepkové kukuřičné chipsy, tortilly, nakládané fazole, ale také exotická ochucovadla (kari pasty, salsa) apod.

Apotheke

Značku Apotheke vlastní česká firma MEDIATE, s. r. o., která byla založena v roce 1996, dnes sídlí v obci Libchavy v Pardubickém kraji. Společnost je přední výrobce bylinných čajů a doplňků stravy v České republice. Značka Apotheke je zárukou vysoké kvality, široké nabídky a originálních receptur čajových směsí. Klade důraz na doložitelnost původu bylin, čajové směsi míchá dle vlastních originálních receptur. Kromě vlastních výrobků zajišťuje i licenční a privátní výrobu a dále produkuje čaje pro gastronomii a catering.

Firma MEDIATE dále pod značkou Green Apotheke uvádí na trh výběrový sortiment luštěnin, obilovin, těstovin, různých bezlepkových a bio výrobků, ale i dalších potravinových doplňků zdravé vyvážené stravy.

V nabídce našeho e-shopu najdete řadu čajů v biokvalitě, které jsou určeny jak ke každodennímu popíjení, tak také léčivé čaje nebo čaje pro děti a těhotné ženy.

Bauckhof

Německá značka Bauckhof byla založena v roce 1969 a specializuje se na zpracování obilí. Od samého počátku se zaměřuje na pečlivý výběr dodavatelů vstupních surovin, využívá pouze plodiny ekologického zemědělství. Všechny produkty této značky jsou tedy zpracovány v biokvalitě.

V naší nabídce najdete různé druhy müsli, směs na bezlepkový falafel, nebo jablečné pyré. Společnost však vyrábí mnoho dalších mlynářských produktů, v současné době jich má kolem 140, jako např. směsi na výrobu chleba, koláčů, pizzy, v sortimentu jsou také bezlepkové a veganské výrobky. Kromě maloobchodních balení společnost dodává velká balení do pekáren a k dalším zpracovatelům po celé Evropě.

Algamar

Španělská firma Algamar, to je specialista na tzv. mořskou zeleninu. Firma sídlí v regionu Galicie při pobřeží Atlantského oceánu a zpracovává mořské řasy právě z Atlantiku. Mořské řasy sklízí a suší za využití tradičních a bezpečných metod konzervace, které se naučila od národů a kultur, které se mořskými řasami živí. Díky sušení za nízkých teplot si mořské řasy ponechají maximum výživových hodnot. Všechny produkty značky Algamar jsou organické a nesou evropskou značku biokvality. Kromě toho firma získala certifikát o tom, že mořská zelenina značky Algamar je zdraví prospěšná vydaný Oddělením výživy a potravinářských technologií při Univerzitě v Santiagu de Compostela.

Sušené řasy si uchovávají svoji kvalitu po několik let, je snadné je převážet a uskladňovat při pokojové teplotě. Bílé stopy, které se na řasách někdy objevují, nejsou na závadu, jedná se o mořskou sůl, která se dostává na povrch a slouží jako přirozený konzervant.

Přestože všechny řasy značky Algamar pocházejí z Atlantského oceánu, některé z nich jsou pojmenovány jako tradiční japonské řasy, např. Nori, Wakame, Kombu a Agar agar, a to z důvodu celosvětové působnosti této značky.

Bedřich Číhala

Bedřich Číhala je tradiční český včelař, med a ostatní včelařské produkty zpracovává v malé obci Střítež nad Ludinou v Olomouckém kraji. V naší nabídce máme jak med lesní, tak květový nebo také květový pastovaný.


Přírodní kosmetika

JĀSÖN®

Americká společnost JĀSÖN® sídlí ve slunné Kalifornii, v malém městečku Boulder, kde byla založena již v roce 1959. Od počátku své existence je společnost JĀSÖN® na americkém trhu hlavním dodavatelem a výrobcem čisté, přírodní kosmetiky prvotřídní kvality pro pleť, tělo, vlasy i ústní hygienu pro celou rodinu, která svým zákazníkům nabízí velice kvalitní, efektivní a ekologickou alternativu oproti masovým, syntetickým a chemickým produktům.

Produkty značky JĀSÖN® jsou vyrobeny ze surovin čistě přírodního původu, obsahují výtažky z rostlin, kořenů, květin a bylin, které jsou bohaté na vitamíny, enzymy, proteiny, minerály a další biologicky aktivní sloučeniny. Neobsahují žádná umělá barviva a vedlejší produkty živočišného původu.

Slovo JĀSÖN pochází z řečtiny a znamená to „uzdravuje“. Značka se tak snaží svými výrobky opravdu pomáhat a uzdravovat specifické problémy pleti. Mnoho pečující řad pleťové kosmetiky je určených pro suchou, mastnou nebo stárnoucí pleť.

Společnost odmítá testování na zvířatech, proto je každý výrobek podroben důkladným laboratorním testům a poté už je testován přímo zákazníky. Obaly výrobků společnosti JĀSÖN® jsou recyklovatelné a biologicky odbouratelné. Za svoji činnost v oblasti přírodní kosmetiky a ekologie získává JĀSÖN®  řadu ocenění jak od profesionálů, tak samotných uživatelů.


SO´BiO

Francouzská značka SO'BiO étic® se zaměřuje na přírodní kosmetiku pro ženy. Všechny produkty této značky jsou vyrobeny z organicky aktivních složek, které jsou vybírány ve své nejčistší a nejúčinnější formě. V naší nabídce najdete make-upy, korektory, líčidla na oči (řasenky, oční stíny, tužky na oči), rtěnky, přípravky na čištění pleti (micelární vody, odličovací mléka), laky na nehty, sprchové gely a šampony.

V každé ženě dříme přírodní krása. Pouze přírodní kosmetika může odhalit toto bohatství krásy a propojit ho do harmonického celku s přirozenou ženskostí. Použitím produktů značky SO'BiO dosáhnete perfektní symbiózy s vaší něžnou pokožkou.

Produkty značky SO'BiO:

Díky citlivému přístupu společnosti k etickým a ekologickým aspektům jsou vstupní suroviny použity v jejich nejpřirozenější podobě a nabité čistou vitální energií. Výzkumné a vývojové oddělení pečlivě zkoumá výjimečné účinky této vitální energie a vybírá nejlepší přírodní složky pro inovativní produkty v péči o ženskou pokožku.

Ekologická drogerie

Připravujeme...


Naše značky - Naše značky Oatly, Číhala, Algamar, Allos, Amaizin, Emile Nöel, Fair Squared, Biovegan