Zdravé vaření není žádná věda

10.08.2016 - Nebojte se v kuchyni zkoušet nové suroviny, nové postupy a uplatnit vlastní kreativituChcete začít jíst zdravě, ale nevíte, kde najít osvědčené recepty? A jsou recepty vůbec zapotřebí? Čtěte recepty, inspirujte se, ale není třeba se jimi řídit stoprocentně. Poslouchejte svoje chuťové buňky, zapojte fantazii a obměňujte použité suroviny nebo koření a pokaždé vykouzlíte originální pokrm.

Naše dávkování je většinou „podle oka“ a improvizujeme v duchu „co dům dal“. Proto ani naše recepty neberte jako mantry, ale jako nápady, které si můžete dochutit a ozdobit podle vlastní chuti a podle sezónně dostupných surovin. Nebojte se experimentovat. Třeba z jedné uvařené várky jáhel můžete vykouzlit klasickou přílohu, nákyp na slano, ale také lahodný moučník. A když to jde z jáhel, proč by to nešlo z kuskusu nebo polenty?

Snažte se mít ve spíži vždy trvanlivé produkty typu obiloviny (rýže, jáhly, pohanka, kukuřičná polenta quinoa – a vždy jak zrno, tak vločky, případně i mouku), luštěniny (čočka, hrách, fazole, cizrnu – na trhu je od každého několik druhů), kvalitní oleje, případně semínka a ořechy a v lednici čerstvou zeleninu. Chutný zdravý oběd vykouzlíte během pár minut. A pokud dochucení pokrmu necháte až na závěr, můžete jej nabídnout i vašim dětem a nemusíte vařit jiné jídlo pro sebe a jiné pro ně. Odeberte vždy příslušnou porci pro dítě stranou a poté ještě na plotně osolte a okořeňte pro sebe a chvíli povařte, aby se chuť dostala do celého pokrmu a koření bylo pro váš organismus lépe stravitelné.

Z.Š.
Zdravé vaření není žádná věda

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Zdravé vaření není žádná věda

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion