Vánoce jinak

12.01.2018 - Návrat ke střídmosti a pravému kouzlu VánocTrochu opožděně se musím pochlubit, jak jsem letos dokázala nastavit nový směr obdarovávání na Vánoce. Na své i manželově straně jsem prosadila pouze jeden dárek pro děti od každé rodiny (což při 3 babičkách/dědečcích a 3 tetách/strejdech je i tak dost) a pro dospělé nic hmotného, jen případně služby a k tomu něco po domácku vyrobeného. Musím podotknout, že moje rodina se má ještě dost co učit v počtech – objevil se i jeden dárek, ze kterého se po rozbalení vyklubaly hned tři dárečky. Ale i tak to považuji za úspěch. Já sama se už moc těším do divadla (dostali jsme s manželem 2x lístky do divadla včetně hlídání dětí – no super!) a na thajskou masáž. Ale největší radost mi udělaly právě ty vyráběné jedlé dárky. Ještě do Silvestra jsme si stihli pochutnat na dvou druzích domácí paštiky, nyní máme v lednici načaté utopence a ještě nás čeká pečený čaj.

Já se starší Maruškou jsem v čase předvánočním, kdy s rýmou nechodila do školky, alespoň měla program, jak strávit dopoledne – vyráběly jsme domácí tablety do myčky, prací gel a nakládaly jsme pickles. A navíc jsme recyklovaly obaly, protože s trochou zručnosti, např. s využitím ubrouskové metody, se dá i z obyčejné sklenice od kečupu nebo konzervy vyrobit dárkové balení.

Myslím, že společně strávený čas s dětmi dodá Vánocům zcela jiný rozměr, než v současné době bující konzum, kdy se příbuzenstvo předhání, kdo dá dražší dárek, více dárků a jak se co nejvíce nacpat k prasknutí. A ač umělecký talent šel kolem mě velkým obloukem, s pomocí inspirativních knížek zjišťuji, že je jen otázkou cviku zvládnout vyrobit vlastní vánoční ozdoby, hračky z kartonu nebo něco ušít. Snad nám tento trend vydrží i během roku a už nyní se těším, co dobrého přinese příští Ježíšek.


Vánoce jinak

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Vánoce jinak

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion