RAW Vánoce

20.12.2016 - Letos o Vánocích je prý trendy raw cukroví. Ani my jsme neodolali a vytvořili pár takových kousků.Nejlepší na výrobě nepečeného cukroví je jeho variabilita a možnost přizpůsobení vlastním chutím. Je fajn si přečíst pár receptů pro inspiraci, ale nakonec vytvořit něco podle svých preferencí a také podle toho, co máte doma. Hlavními surovinami jsou oříšky, semínka a sušené ovoce. Jestli ale použijete české vlašáky či lískáče nebo exotičtější ořechy (kešu, makadamové, para, tygří) nebo mandle, záleží hlavně na vás. K tomu využijte pestrý výběr semínek (např. slunečnicová, sezamová, lněná, dýňová, konopná, chia) a sušeného ovoce. Datle, rozinky, brusinky, meruňky, švestky jsou asi nejčastější, ale třeba vymyslíte vlastní kombinace.

Vše je třeba rozmixovat – některé recepty doporučují mixovat zvlášť suché (ořechy a semínky) a zvlášť vlhké (sušené ovoce předem namočené ve vodě), jiné doporučují mixovat vše najednou. Takže opět záleží na tom, co bude vyhovovat vám a s čím si lépe poradí váš mixér. Rozhodně ale není dobré mixovat jako pejsek a kočička všechny suroviny dohromady, ale vybrat jen 1-2 druhy ořechů, 1-2 druhy semínek a 1-2 druhy sušeného ovoce. Tímto způsobem si snadno připravíte rozmanité kombinace, ke kterým na zvýraznění chuti můžete přidat strouhaný kokos, mletý mák, vanilku, kakao, skořici. A pak už stačí danou hmotu vyválet mezi 2 vrstvami potravinové folie a vykrájet požadované tvary, nebo vyválet váleček a krájet kolečka, nebo vyválet kuličky. Na závěr můžete obalit v rozmixovaných oříšcích, semínkách, kokosu, kakau, skořici, matcha-čaji apod.

Fantazii se zkrátka meze nekladou a z jednoho základního těsta si snadno vytvoříte několik druhů cukroví. Výsledek bude nejen lahodný, ale také zdravý – nepoužijete bílou mouku a cukr pouze ve formě přirozeně se vyskytujícího cukru v sušeném ovoci. Takové cukroví bez obav můžete nabídnout dětem, pouze s ohledem na případné alergie např. na ořechy nebo na vybrané ovoce.

Přejeme vám zdravé a chutné vánoční svátky.
RAW Vánoce

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | RAW Vánoce

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion