Nacházíme se v době jedové?

05.06.2018 - Také Vás unavuje doba jedová?Běžný chléb obsahuje kromě klasické mouky, vody a kmínu i řadu dalších věcí, o kterých normální člověk nemá ani potuchy, co jsou nebo co mohou způsobit. Pokud se však trošku zaměříte, třeba díky tomu, že máte doma alergika, zjistíte, že se zcela běžně (nejspíše z ekonomického hlediska, jde přeci o byznys, ne o zdraví lidí) v chlebu nachází mouka sojová, cukr a celá řada éček (a může to být i chleba kvasový).

Na chleba jsme zvyklí z našeho dětství přidávat máslo nebo šunčičku, kterou mají dětičky velmi rádi. Ta však obsahuje v lepším případě tři éčka, v hořším až sedm. Dětem vzápětí můžeme dopřát ke svačince tolik důležitý vápník ve formě nějakého ne levného "pribináčka", který obsahuje velmi mnoho cukru, hodně škrobu a někdy i nějaké éčko. K tomu všemu dopřejeme krásně přestříkané hroznové víno, které k nám putuje až z Brazílie a máme zajisté krásně složenou a vyváženou stravu. 

Zamýšlím se nad tím, že chceme-li se v současné době vyhnout chemickým látkám, je to téměř nadlidský úkon. Ono se to řekne, upečte si chléb, vyrobte si pribináčka, uvařte si šunku a ovocný kompůtek, to se zkrátka nedá zvládnout.

Jedna rada, kterou mi věnoval pediatr téměr před 9 lety (zřejmě ze své praxe pochopil dopad byznysu na naše zdraví), kupujte kvalitní potraviny a potraviny s krátkou záruční dobou. Minimalizujete tím množství chemie, které na vás působí a odráží se na vašem zdraví.

Ir.
Nacházíme se v době jedové?

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Nacházíme se v době jedové?

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion