Na den dobrovolnicí

16.07.2018 - Zažili jste být dobrovolníkem?Na den dobrovolnicí

Někteří zaměstnavatelé jdou cestou, která je trendy a tedy do svého běžného procesu zařazují Den dobrovolnictví. V tento den si každý zaměstnenace může zvolit, komu bude zcela zdarma platný. Někteří si vybírají úklid v okolí měst, někteří den strávený se seniory.

I přesto, že mne žádný zaměstanavatel k dobrovolnictví nepřemlouval, vyzkoušela jsem si na vlastní pěst být, a především alespoň malou měrou pomoci, na bio farmě. Úloha se zdála býti jednoduchá, protože vlastním malou zahrádku, na které pěstuji vše bez postřiků. Dnes se však přede mnou otevřela opravdu mega farma, jejíž velikosti jsem se až zalekla :-) Přesto jsem se okamžitě chopila snad nejnepříjemnější činnosti – pletí. Plela jsem a plela a plela. Plevele bylo příliš, jasně, nepoužívají se žádné postřiky. Po pár hodinách intenzivního pletí, kdy jsem již necítila nohy a záda, jsem přesedlala k jiné činnosti – sbírání Mandelinek bramborových.

Po pár hodinkách, ani ne po celé běžné pracovní době, jsem z farmy odcházela fyzicky zmožená :-), s neskutečným obdivem k lidem, kteří tuto činnost dělají běžně. Získala jsem řadu informací, např. o půdě, o pěstování různých plodin, obdivovala jsem přemíru druhů rostlin, plodů a samozřejmě jsem ochutnávala :-)

Každému vřele doporučuji zažít si takovýto den, neboť si více poté vážíme své práce a práce druhých, zejména zemědělců. A zřejmě proto, to ti osvícenější zaměstnavatelé dělají :-)

Hezké prázdniny, Kuku Ir.

Na den dobrovolnicí

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Na den dobrovolnicí

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion