Jíte zdravě, přesto používáte běžnou kosmetiku?

08.10.2017 -Před nedávnem mne velmi zaujala cena dámského deodorantu některé z běžně reklamovaných značek – 17,90 Kč. Musela jsem se opětovně podívat, zda vidím dobře. Někde v hlavě jsem měla uloženou částku okolo 70 Kč. Tato cena je však zřejmě už dávnou historií…..Už takhle dlouho jsem si nekoupila deodorant těch nejběžnějších značek. Napadlo mne, kolik stojí asi obal, samolepka… a jak kvalitní je tedy asi ten obsah. V ten moment mi bylo líto těch, kteří si to patlají do podpaží a co víc, třeba i do intimních partií.

Jdu dál… už dávno nepoužívám předražené šampony, používám ty nejobyčejnější, ale přírodní. A věřte, že velmi často se mne dámy, které za své vlasy utrácí stovky měsíčně, ptají, jak že to vlastně dělám.

K tomu, že nepoužíváme značkové pěny do koupele a sprchové gely, mne přivedla osobní zkušenost. Manželův strýc onemocněl rakovinou kůže. Navštěvoval přední pracoviště v Praze. Předal nám informaci od tamních lékařů, ať se těmto chemickým látkám vyhýbáme, že určitě napomohly k tak agresivnímu rozvoji jeho nemoci. To nám stihl říci, než zemřel.

Celé to ovšem začalo, když náš syn trpěl atopickým ekzémem a lékař nás informoval, že možným zdrojem je prací prostředek. Jako první jsme přestali používat Persil gel a postupně jsme přecházeli k těm nejšetrnějším pracím prostředkům, ekologickým.

Kruh se uzavírá tím, že až teprve poté, kdy jsem postupně vyměnila veškerou kosmetiku a drogerii za ekologickou, jsem si začala uvědomovat, jakou ekologickou stopu jsem těmi všemi Persily, Savy, Radoxem, Schaumou atd. do té doby napáchala.

Pokud jíte zdravěji, a přesto používáte běžnou kosmetiku, vyzkoušejte i tuhle změnu. Uvidíte, že budete o kus blíž k přírodě.


Vaše kuku Ir.

Jíte zdravě, přesto používáte běžnou kosmetiku?

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Jíte zdravě, přesto používáte běžnou kosmetiku?

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion