Jar - škodlivý k vodním organismům

22.08.2018 - No napadlo by Vás to?Prázdninový režim a k tomu takové horko dopadá i na nás dvě kukuřice, a tak jen pozvolna přemýšlíme o tom, co se děje kolem nás. Myslím, že všichni začínáme velmi intenzivně vnímat problematiku s nedostatkem vody. Někteří to pociťují na vlastní kůži, protože jim vyschla studna, nemohou mít záhonek a koupat se mohou občas, někteří (hlavně ti z městských částí) to zatím nepociťují a vesele si užívají. Přesto se o tom všem hodně mluví, a to je dobře, protože si snad trochu začneme vážit toho, co máme, a třeba začneme brát čistou vodu jako dar a ne něco samozřejmého.

Již dlouho dobu vím o dopadu antikoncepce na vodní prostředí a vodní organismy, zejména při ústí řek do moří, kde se ryby stávají neplodnými. Také již dlouho dobu vím, co všechno se vypouští do řek u nás a nevěnuje se tomu vůbec veřejná diskuse. Ale opravdu jsem netušila, že i tak běžná záležitost, jako je Jar, velmi škodí vodním organismům.

Běžně používám ekologické přípravky. Někdy od společnosti Ecover, někdy z DM. Jar jsem neviděla již několik let, a tak jsem ze zvědavosti pohlédla na jeho zadní stranu. Zajímavé počteníčko.

Je mi tedy líto, že řada lidí ani zdaleka neví, že by se tímto měli zabývat. Také bych se bývala asi nezabývala :-), kdyby mé děti nebyly citlivé na kde co, a mne jejich choroby nezavedly na "čistější" cestu. Divím se vládám a politickým uskupením, že se tímto nikdo nezabývá.

Všichni totiž bohužel žijeme v omylu, že naše chování zachrání městská čistička odpadních vod. Jenže realita je jiná (a věřte, že to vím z pravé ruky). Většina čistíren odpadních vod nestíhá čistit všechny ty tampóny a tampónky, aviváže, léky atd.

Takže, kde to asi končí?

Ir.

Jar - škodlivý k vodním organismům

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Jar - škodlivý k vodním organismům

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion