Hemeroidy - ranní radost nebo starost?

17.08.2016 - Trápí Vás hemeroidy a nevíte, co s tím?Trpíte neskutečnou bolestí, kterou nikdo nemůže pochopit?

Zkoušíte různá jídelní omezení, a přesto Váš problém přetrvává?

Přijde Vám toto téma příliš choulostivé, a proto nechcete ani navštívit lékaře?

Třeba právě Vám pomohou následující řádky, které vycházejí z osobní zkušenosti několikaletého trápení.

Vzpomínám na období mého života, kdy jsem místo pocitu ranní úlevy pociťovala ranní bolest. Trápily mne hemeroidy a to jak ty vnitřní, tak i ty vnější. Problémy začaly tak nějak po prvním porodu a více méně mne doprovázely přibližně sedm let. Začalo to krvácením při stolici a skončilo to bolestivým řezáním a nemožností se vyprázdnit. Pokud jsem přežila ranní utrpení, nastalo utrpení v práci. Mé sedavé zaměstnání mému stavu nepřidávalo. Zjišťovala jsem, že se místo úsměvu šklebím, protože při běžných rozhovorech mne doprovázela neskutečná bolest konečníku.

Večer jsem brouzdala po internetu, abych se seznámila s tím, co mne trápí a našla řešení, jak si ulevit. K mému překvapení jsem zjistila, že hemeroidy trpí mnohem více obyvatel než je statisticky známo. Je to dáno tím, že se lidé stydí o těchto problémech hovořit. Přijde jim to nečisté, příliš intimní nebo nehodné komunikace. Tento přístup jsem zaujímala i já. Nedokázala jsem o tom hovořit, natož abych se sama léčila jakoukoliv mastí a mého konečníku se dotýkala. To vše bylo do doby, než jsem si přečetla článek jednoho muže, který psal o konečníku jako o nejcitlivějším místě na našem těle, o něčem křehkém, co není vůbec špinavé, jak se všichni domníváme, ale naopak. Začala jsem se po šestatřiceti letech seznamovat.

Každodenní bolest byla tak tragická, že jsem každý den prožívala muka. Pochopila jsem lidi, kteří páchají sebevraždu, neboť jsem měla pocit, že takto žít nemůžu. Zahájila jsem veškerá opatření – jedla více zeleniny (vlákniny), vyhýbala se dlouhému sezení, vyhledala jsem ambulantní kliniku. Po prvním sezení na klinice jsem pociťovala okamžitou úlevu, po pátém sezení jsem byla již šťastný člověk. Zaplatila jsem téměř dvanáct tisíc korun, ale byla šťastná. Bohužel, jak už to tak bývá, nic netrvá věčně. Mé blaho vydrželo rok, pak se mé utrpení před nástupem druhého otěhotnění vrátilo. Během těhotenství jsem věděla, že s tím opravdu musím něco udělat, neboť bolesti a nemožnost se vyprázdnit se zvyšovala o to víc, o co mi rostlo bříško. A tak jsem ze svého jídelníčku vyřadila téměř pečivo a do porodu vydržela.

Vy, kteří tímto bolestivým obdobím procházíte, věřte, že existuje možná a trvalá změna. Teprve až úplná proměna jídelníčku mne zachránila. V první řadě jsem vyřadila lepek, pokud jím chléb, tak nízkolepkový a kváskový. Pečivo však není základem mého stravování, spíše doplňkem. Snídám kaše na mnoho způsobů, zařadila jsem více luštěniny, vařenou, dušenou a mléčně kvašenou zeleninu, abych si upravila střevní prostředí. První oporou mi byla kniha Radost ze zdravých dětí.

Jsem přesvědčena, že veškeré problémy souvisí především s tím, co do sebe ve formě jídla dáváme. Pokud si myslíte, že změnou stravy hodně ztrácíte, tak věřte, že je tomu naopak. Otevřou se vám jiné obzory, získáte zajímavé chutě. Je to jako cestování, kdy objevujete kouzlo jiné kuchyně.

Dnes už mohu říct, že jsou má rána spokojená a šťastná. Moc si toho každý den vážím a přeji to i vám.


Ir.
Hemeroidy - ranní radost nebo starost?

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Hemeroidy - ranní radost nebo starost?

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion