Co znamená jíst zdravě?

22.06.2018 - Jak se zorientovat v různých poučkách o tom, co je zdravé a co ne? Kdo má pravdu?Dennodenně se setkáváme s reklamami a články o tom, že je na čase začít jíst zdravě, zhubnout nebo změnit jídelníček. Jedni hlásí, že maso je špatné, druzí zase zatracují mléko a mléčné výrobky, cukr, lepek brambory a tak by se dalo pokračovat. Pokud by člověk vynechal vše, co některé diety zakazují, co by mu potom zbylo? Jak se v tom zorientovat a nezbláznit se?

Je třeba najít si svoji cestu. Můžete vyzkoušet různé diety, různé životní styly, ale vždy je třeba mít na paměti, že každý je individuál a každý by si měl najít takový styl stravování, který bude odpovídat jeho fyzické a psychické aktivitě apod. Žádnou dietu neberte jako dogma. Vyzkoušejte ji, zjistěte, zda vám vyhovuje či nikoli a jděte dál. Nezapomeňte, že diety jsou jen krátkodobé řešení. Pokud chcete být zdraví a cítit se plni energie, je třeba dlouhodobě změnit svůj jídelníček. 

Nedávno jsem narazila na knížku "Svoboda v jídle jednou pro vždy" od Melisssy Hartwigové, která je spoluautorkou principu Whole30. S touto knížkou jsem se docela ztotožnila. Podstatou je, že na 30 dní vyřadíte všechny takzvaně škodlivé potraviny, ale také jejich zdravé náhražky (např. pokud mám chuť na sladké, nevezmu si žádnou sušenku, čokoládu, bonbon, ale ani zdravé sušené ovoce nebo oříšky). Strava je založena především na kvalitním mase včetně ryb a mořských plodů, zelenině, ovoci, zdravých tucích a bylinkách. Zásadou číslo jedna je nekupovat průmyslově zpracované potraviny, kde je dlouhý seznam ingrediencí, které většinou ani neumíme vyslovit. Nejlépe kupujte přírodní, nezpracované potraviny, kde není třeba číst složení.
Co znamená jíst zdravě?

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Co znamená jíst zdravě?

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion