Chcete za každou cenu zhubnout?

07.09.2016 - Zaručený návod, jak shodit přebytečná kila a netrápit se jejich návratemLéta poslouchám, jak lidé kolem mě zkoušejí nejrůznější diety, aby shodili nějaké to kilíčko navíc. A jsou výživoví poradci, kteří neustále přicházejí s novými dietami, díky kterým zaručeně zhubnete. A samozřejmě si za to nechají zaplatit. Je to prosté – lidí, kteří chtějí zhubnout, bude stále dost a živit se poradenstvím v oblasti hubnutí je tedy zlatý důl, protože za „zaručeně“ hubnoucí dietu jsou lidé ochotni zaplatit zlatem. Paleta nabídky je opravdu pestrá - tukožroutská, krabičková, dieta podle krevních skupin a podle znamení zvěrokruhu, ale také perličky typu vlkodlačí dieta, pytlíková, DASH dieta, a dále banánová, citronová, medová, mrkvová, rýžová, jogurtová nebo také francouzská, maďarská, americká. Některé diety proslavily celebrity, a tak se můžeme setkat s medvídkovou dietou Kate Midleton, dietou podle Jennifer Aniston atd. atd.

Některé vedou ke kýženému výsledku a ručička váhy po několika dnech či týdnech skutečně ukazuje o pár kilo míň. Jenže.. Každá dieta jednou skončí a všechna zdárně shozená kila zase pomalu lezou nahoru. Výživoví poradci odpovědnost nenesou – v této branži neplatí dvouletá záruční doba jako u klasického zboží. Ba naopak, oni počítají s tím, že k nim po čase zase přijdete na radu a vyzkouší na vás novou trendy dietu, která tentokrát určitě vyjde a vaše štíhlá linie vám zůstane už navěky. Myslím, že nejvíc zhubne vaše peněženka. A navíc, rychlé váhové úbytky a příbytky nejsou zrovna to pravé ořechové pro vaše zdraví.

Chce to něco jiného:

  1. Zapomeňte na diety – diety vedou k JOJO efektům, které vašemu zdraví škodí víc, než si myslíte a trvalý výsledek nepřináší.
  2. Zbavte se špatných stravovacích návyků – ruku na srdce, jestli jste při dodržování diet vždy důslední, nebo máte i prohřešky? Několik dní vzorně držíte dietu a pak vás začne honit mlsná a sníte na posezení tabulku čokolády, pytlík chipsů, zakousnete se do pěkně propečeného bůčku apod. Diety jsou odříkání a vy máte potřebu se za svou snahu odměnit. To je ale cesta do pekel.
  3. Změňte natrvalo skladbu svého jídelníčku – odstraňte ze svého jídelníčku nezdravá jídla (cukrovinky, přesolené pochutiny, instantní pokrmy, polotovary), omezte těžká jídla (knedlo vepřo zelo, uzeniny) a naopak jezte více ovoce a zeleniny, luštěnin a obilovin. A pokud zaútočí mlsná, mějte připravené zdravé mlsání jako např. čerstvé ovoce, sušené ovoce, oříšky a semínka a z nich vyrobené tyčinky (viz naše recepty), kvalitní hořkou čokoládu, chipsy z červené řepy nebo celeru apod. Jestliže budete opravdu jíst pomalu rozložitelné cukry (obilovina s luštěninou), chuť na sladké nebude tak velká.
  4. Dodržujte pravidelnost – jezte v pravidelných časech alespoň pětkrát denně, aby tělo dostávalo všechny potřebné živiny v průběhu celého dne a mohlo je postupně zpracovávat. Jestliže vynecháte některé z hlavních jídel, tělo se předzásobí v podobě ukládání tuků, které pak pomalu štěpí v čase „stravovacího okna“.
  5. Rozhýbejte svoje tělo – bez aktivní činnosti to nepůjde. Zdravě jíst a přitom celé dny prosedět v práci u počítače a doma u televize je vám k ničemu. Není třeba hned podávat výkony a už vůbec platit drahá fitness centra. Nejzdravějším pohybem je chůze. Zkuste do práce chodit pěšky, nebo vystoupit o zastávku dřív a alespoň kousek se projít. Máte-li děti, buďte jim vzorem – hrajte s nimi na babu, běhejte po lese, projděte se po louce a hledejte bylinky, vyrazte na výlet na kole, ať i ony mají správné pohybové návyky.

Uvidíte, že se budete cítit mnohem líp. Nebudete ve stresu, jestli tu dietu dodržíte, nebo zase selžete. Pobyt na čerstvém vzduchu vám přinese psychickou pohodu a najednou vám kolegové a kamarádi budou říkat, že vypadáte mnohem líp, že jste usměvavá a vy jen tak mimochodem zjistíte, že vám je některé oblečení velké, ale vaše váha už vás ani moc zajímat nebude. Důležitý bude ten pocit. 


Z.Š.
Chcete za každou cenu zhubnout?

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Chcete za každou cenu zhubnout?

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion