Biomatka na roztrhání!!!

16.04.2018 - Není cesty zpět.Už jsem na mateřské přes 3 roky a od té doby jsem celkem radikálně změnila svůj život. To, co mi před narozením dětí přišlo ujeté a nepochopitelné, se stalo mým stylem života, na který jsem pyšná. A co že jsem v životě změnila?
1. Zavedla jsem zdravou stravu: výrazně jsem zvýšila podíl zeleniny v našem jídelníčku, snažím se kupovat průmyslově nezpracované produkty, čtu etikety - nejraději mám ve složení jedinou věc (tj. čočka, fazole, vločky, kroupy, sušené meruňky nesířené apod.), hledám domácí zdroje či malé farmy v okolí pro nákup masa, nekupuji žádné výrobky určené pro děti (jako např. brumíky, kinder, kostíky, atd.), začala jsem péct svůj vlastní chléb. A vrhla se na podnikání se zdravou výživou - výsledkem je tento e-shop www.2kukurice.cz
2. Omezila jsem chemii v naší domácnosti: vyrábím si domácí prací gel, tablety do myčky a úklidové prostředky. Od narození první dcery používám výhradně látkové pleny, jednorázové pouze omezeně na dovolených.
3. Žiju co nejvíce ekologicky: snažím se předcházet vzniku odpadu (piju vodu z kohoutku, používám látkové nákupní tašky, odmítám igelitky v obchodech), poctivě třídím odpad, bioodpad dávám na hnůj nebo slepicím.
4. Ujíždím na barefoot: nikdy jsem neměla ráda podpadky a konečně jsem našla směr, který jsem hledala. Boty, které nám zprostředkují kontakt se zemí, kde nás nic netlačí a noha se cítí svobodně. Bosé boty jsou pro mě vášeň, posedlost a jedna z mála věcí, kde neumím šetřit a nejraději bych měla všechny, které se mi líbí 
5. Pustila jsem se do funkcionaření: dlouhá léta spolupracuji s Klubem českých turistů a letos přišla nabídka na to, abych kandidovala do jeho vedení. Kdysi zcela nepředstavitelné. Ale v neděli jsem na celostátní konferenci přednesla svoji volební řeč a byla 73 % delegátů zvolena do 7-členného vedení občanského sdružení s více než třicetitisícovou členskou základnou. Ženy a mládí vpřed!

Manžel vše občas komentuje slovy: "Kdybych to byl býval věděl, tak bych si tě nevzal". Největším jablkem sváru bývá bod 1: sám uznává, že sladkosti dětem do pusy nepatří, ale nehodlá se vzdát bílého rohlíku a čočku se špaldovými kroupami by nikdy nesnědl. Jinak je vcelku tolerantní a někdy má aspoň téma k hovoru s kamarády a se švagrem se předhání, kdo z nich má více ujetou manželku (moji sestru) 

Biomatka na roztrhání!!!

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Biomatka na roztrhání!!!

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion