Bezlepková dieta – jak začít jíst a žít bez lepku

10.07.2016 - Zajímá vás bezlepková dieta?
Chcete ji už dávno vyzkoušet, ale přijde vám to složité?
Myslíte si, že takto jíst je i příliš drahé?Přečtěte si naše rady, jak vyřadit lepek ze svého jídelníčku, zkvalitnit si tak život, získat více energie a vyřešit i některé zdravotní problémy.

Jak na to….

1. Pokud Vás vyloženě nenutí zdravotní problémy (celiakie, alergie na lepek), přecházejte postupně, protože vám to dodá více jistoty a pohody, nebude to pro vaše tělo takový šok.

2. Nahrazujte svůj současný jídelníček bezlepkovými potravinami, přičemž nejlepší jsou potraviny přirozeně bezlepkové (jáhly, pohanka, rýže, kukuřice, některé studie uvádějí i oves), ne různé směsi. Ty bývají příliš drahé a obsahují různé další přidané látky.

3. Např. pokud snídáte pečivo, vykouzlete si k snídani kaši. Začněte klidně kaší ovesnou, postačí ovesné vločky uvařené ve vodě), tu oslaďte sirupem, v ideálním případě sladem. Kaši ozdobte skořicí (hlavně v zimě), kakaem, kokosem, mandlovým krémem, mandlemi. Získáte výtečnou, zdravou a hlavně sladkou snídani. Postupně přidávejte kaši polentovou, jáhlovou, jáhlovo-rýžovou. Pokud pospícháte, využijte kaše instantní.

4. Pokud máte k obědu těstoviny, nahraďte je těstovinami rýžovými s amarantem nebo cizrnou, kukuřičnými špagetami či rýžovými nudlemi.

5. Omáčky nezahušťujte pšeničnou moukou, ale kukuřičným škrobem. U polévek zahuštění vypusťte úplně nebo vyzkoušejte kukuřičnou polentu.

6. Pokud rádi pečete, nahrazujte své klasické recepty moukou pohankovou. Získáte novou, zajímavou chuť.

7. Pokud se nechcete vzdát chleba, nahraďte svůj současný chléb chlebem bezlepkovým z pekárny. Ten bývá sice o dost dražší, ale je úplně možné, že jej nesníte v takovém množství. Levnější variantou je pečení domácího kváskového bezlepkového chleba.

8. Neusilujte o dokonalost a nechtějte být hned 100 % bez lepku. Akorát byste byli ve stresu. Objevujte nové chutě, tvořte a jezte s radostí.

9. Dodržujte ve svém jídelníčku pestrost, nejezte stále stejná jídla dokola. Pestrost znamená pro vaše tělo hru, pobavení a již zmiňovanou radost.

A možná se ani nenadějete a po pár týdnech zjistíte, že vám ručička na váze ukazuje o pár kilo méně. Držíme Vám palce!

Malý bonus na závěr. Pokud nechcete složitě hledat, které potraviny jsou bezlepkové, máme pro vás usnadněnou cestu – v záložce Začínáme bez lepku najdete potraviny pro váš rychlý start.

Mějte se pěkně!                                                            Vaše Kukuřice Ir.
Bezlepková dieta – jak začít jíst a žít bez lepku

« zpět


Chutné blogování - Chutné blogování | Bezlepková dieta – jak začít jíst a žít bez lepku

"Projezte se ke zdraví"                                                 724 076 303 info@2kukurice.cz

 69 Kč, nad 1200 Kč ZDARMA                                 


| | |
© 2019 Insion